Mindannyian arra születtünk, hogy egyedi lények legyünk, olyanok, amilyen senki más nem lehet, és azt tegyük, amire nem képes senki más. William Ellery Channing
A világot nem kell rendbe tenni: a világ természetéből adódóan maga a rend. A mi feladatunk az, hogy e renddel összhangban éljünk. Henry Miller
Kozmikus törvények
Az anyagi világban minden mindennel összefügg. Egy élőlényben minden sejt, sejtcsoport, szerv alárendeli magát az egésznek, és az Életet szolgálja. Ha nem így van, önállósodik, vagy kiugrik, ez rákos túlburjánzáshoz vezet, vagy más módon az Egész, a fizikai lét végét eredményezi. Így van ez az emberi társadalom egészében is, amelyet egy hatalmas testnek tekinthetünk a Földön.
- újra kell tanulni a Felelősség sző jelentését, értelmezni, aszerint élni. Ezáltal könnyen teljesíthetővé válik számunkra a legfontosabb kozmikus törvény., amely a reiki egyik alaptörvénye is: tisztelni és szeretni kell minden Életet. Felelős mindenki elsősorban a saját életéért, jövőéért, boldogulásáért, egyensúlyi helyzetéért, testi-lelki-szellemi tisztaságáért és fejlődéséért.
Jézus legfőbb törvényei s a szeretet.
Mindenki egyenlő- mondja ki a törvény. Azt is ki kell mondania, hogy a felelősség is egyenlő mindenkire nézve.
- Mindenkinek joga és kötelessége, hogy dolgozzon (tanuljon) és munkáját becsületesen végezze el! Mindenkinek jut munka! Az nem lehet, hogy az ember csak fogyasszon, és mások munkájából élősködjön. Erre nincs semmiféle mentség.
- Senki, sehol nem dühíthet fel szándékosan mást és nem válhat dühössé, gyűlölködővé, rosszindulatúvá. Agresszióját munkájában, ennek javításában, sportban, hobbiban vezessük le!
- Hálaérzet kell, hogy elöntsön. Ami volt, van és lesz, minden a javunkat szolgálja, a fejlődésünket a tudatosság felé vezető úton.
- Nem kell aggódni semmiért, mert mindennek kozmikus, isteni célja van. A később kifejtett módon is, egyre jobban kell megérteni önmagunkat, saját programozottságunkat, megérteni, hogy mindenből jut bőven, hogy mindenki egy a létben.
Hálaérzet kell, hogy elöntsön a mindenért a Világegyetem felé, amelynek mi is parányi része vagyunk. Törekedni kell megteremteni magunkban a harmóniát.
Gondolatok Kevei Kristóf: ébredés az anyag káprázatából című könyvből
Csak adj kulcsot az embereknek, ők majd kinyitják vele a zárakat. Robert R. McCammon
1,A rugalmasság törvénye
A rugalmasság sokkal hasznosabb, mint a passzivitás vagy az ellenállás: ha még a legfájdalmasabb tapasztalatokat is a magukévá tesszük, és aktivan felhasználjuk őket, sokkal hatékonyabban fogunk megküzdeni a nehézségeinkkel, mivel azokat spirituális tréningnek tekintjük.
Mindig tedd magadévá azt amit el kell fogadnod. Öleld magadhoz és forditsd a magad javára. Robert Frost
2,A választás törvénye
Az élet legalapvetőbb választása az, hogy kinyilunk vagy bezárkózunk-e, hogy kreativ és önkifejező energiáinkat pozitiv vagy negativ módon nyilvánitjuk-e meg a világban. Bármilyen körülmények között találjuk is magunkat, mindig hatalmunkban áll megválasztani, milyen irányban haladjunk tovább.
Mindegyünkben ott rejtőzik a hős, aki csak hivó szavunkra vár, hogy előléphessen. Ismeretlen.
3,A felelősségvállalás törvénye
Ha megállapitottuk , meddig terjed a felelősségünk, képesek leszünk eleget tenni kötelességeinknek, és elengedni azokat a dolgokat, amelyekért nem mi vagyunk a felelősek. Igy több örömünket lelhetjük abban, ha támogatjuk embertársainkat, és harmonikusabb együttműködésen alapuló kapcsolatot létesithetünk velük.
Lelki nyugalmunk érdekében le kell mondanunk az univerzum ügyvezető igazgatói posztjáról.
Larry Eisenberg
4,Az egyensúly törvénye
Az egyensúly kozmikus, biológiai és személyes szinten egyaránt érvényes ránk- testünkre, elménkre és érzelmeinkre-, emlékeztetve minket arra, hogy minden cselekedetünket képesek vagyunk túlzásba vinni és elhanyagolni is, és arra, hogy ha személyes ingánk kilendül az egyik irányba, végül elkerülhetetlenül vissza fog térni a másik oldalra.
Ha eggyé változtatod a kettőt, és a külsőt olyanná, akár a belső, a fentet pedig, mint a lentet: ha eggyé változtatod a férfit és nőt, belépsz Isten országába. Tamás evangéliuma
5, A fejlődés törvénye
Ha a céljainkhoz vezető út során el akarunk jutni A-ból Z-be, azt a legbiztosabban úgy tehetjük meg, ha először B-be majd C-be, aztán D-be jutunk el, és igy járjuk végig az utat. Ha akárcsak egyetlen lépest is kihagyunk, az általában kudarchoz vezet, még ha az adott pillanatban úgy is tűnik, hogy időt nyerünk ezáltal.
Ha nagy céljaid vannak, tedd meg feléjük a lehető legnagyobb lépést. Lehet, hogy az adott lépés aprónak tűnik, de bizz abban, hogy az adott pillanatban ez jelenti számodra a legnagyobb előrehaladást. Mildred McAfee
6, A minták törvénye
Minden szokás és minta, tartjuk azt akár „jónak”, akár „rossznak”, a legjobb szándékunk ellenére is mindaddig ismétli önmagát, amig valamit máshogy nem teszünk, hogy megtörjük azt.
A gyermekkor eseményei nem múlnak el, hanem az évszakok váltakozásához hasonlóan újra és újra megismétlődnek. Eleanor Farjeon
7, Az önfegyelem törvénye
Legbiztosabban az önfegyelem által tehetünk szert nagyobb szabadságra és függetlenségre: mivel általa elérhetjük azt a szakértelmet és a tudás azon mélységeit, melyek által több lehetőség nyilik meg az életünkben.
Vannak, akik fárasztó kötelezettségnek tartják az önfegyelmet. Számomra az önfegyelem egyfajta rend, amely által szabadon szárnyalhatok. Julie Andrews
8, A tökéletesség törvénye
Transzcendens nézőpontból szemlélve, minden és mindenki feltételek nélkül tökéletes: hagyományos nézőpontunkból nézve nem létezik tökéletesség – legfeljebb a kiválóság szintjére juthatunk el, és ez is rengeteg időt és energiát igényel.
Összehasonlitásokon nevelkedünk, erre épül az oktatási rendszerünk és egész kultúránk is. Igy hát folyton ezért küzdünk, hogy valaki mássá váljunk. J. Krishnamutri
9, A jelen pillanat törvénye
Az idő nem létezik: a dolgok, amelyekre mint múltra és jövőre utalunk, csakis elménk számára valóságosak. Az idő képzete pusztán gondolati és nyelvi megegyezés, tarsadalmi egyezmény: valójában csak a jelen pillanat áll rendelkezésünkre.
A jelen pillanat hatalmas erejű istennő. Goethe
10, Az itéletnélküliség törvénye
Az egyetemes szellem nem itélkezik felettünk, az itéletalkatás emberi találmány. Az összehasonlitás, a szembeállitás és az irányitás eszköze, amellyel a tökéletesség, az erkölcs és az igazság mesterséges és gyakran idealisztikus normáihoz mérjük magunkat.
Ahogy elmúlik az ifjúság, és változást hoz az idő, megváltoztatjuk jelenlegi nézeteinket. Ezért hát tartózkodjunk attól, hogy önmagunkat tegyük minden dolgok itélőbirájává. Platón
11. A hit törvénye
A hit törvénye azon a felismerésen alapul, hogy mindannyian többet tudunk annál, amit valaha is olvastunk, hallottunk vagy megtanultunk: többet tudunk, mivel többek vagyunk: közvetlen kapcsolatban állunk az egyetemes tudással – csak figyelnünk és biznunk kell.
Csak akkor lehetünk hűek másokhoz, ha bizunk önmagunkban. Erich Fromm
12, Az elvárások törvénye
Az energia követi a gondolatot: afelé haladunk, amit képesek vagyunk elképzelni, és e határokon nem juthatunk túl. Tapasztalatainkat a feltételezéseink, az elvárásaink és a hiedelmeink szinezik és teremtik meg: ha megváltoztatjuk elvárásainkat, az élet összes aspektusával kapcsolatos tapasztalatainkat is megváltoztatjuk.
Élj nagy elvárásokkal, és nagy dolgok fognak történni azh életedben. Art Fettig
13, Az őszinteség törvénye
Az őszinteség lényege az, hogy felismerjük, elfogadjuk és kifejezzük hiteles belső valóságunkat: csak akkor beszélhetünk és viselkedhetünk őszintén embertársainkkal, ha őszinték vagyunk önmagunkhoz. A teljesség tekintetében az őszinteség azt jelenti, hogy az ellenkező irányba ható negativ impulzusok dacára is magasabb rendű törvények szerint cselekszünk.
Élj összhangban a legtisztább fénnyel, amely be fogja világitani utadat. Békezarándok
14, A magasabb rendű akarat törvénye
Elkülönült énünk és kicsiny akaratunk szempontjából elfogadott dolog, ha saját vágyaink és érdekeink szerint cselekszünk: de ha megadjuk elkülönült énünket és kicsiny akaratunkat egy magasabb rendű akaratnak, ha hagyjuk, hogy az irányitsa az életünket, ha cselekedeteinket az emberiség magasabb rendű javának szenteljük, ihletett ragyogás támad létünk középpontjában.
Az élet ilyen egyszerű: átlátszó világban élünk, és Isten minden pillanaton keresztül ragyog. Ez nem mitosz, nem csak szép mese: ez az élő igazság. Ha emlékezünk Istenre, ha átadjuk magunkat Neki, és megfeledkezünk önmagunkról, megláthatjuk az igazságot: felismerhetjük, hogy mindenben, mindenütt Isten nyilvánul meg. Nem létezhetünk Isten nélkül. Ez lehetetlen. Thomas MErton
15, Az intuició törvénye
Csakis akkor teremthetünk kapcsolatot intuiciónk és bölcsességünk forrásával, ha identitásunkat és önértékelésünket többé nem embertársaink véleménye határozza meg: mindannyian hajlamosak vagyunk arra, hogy imádjunk valamit, a kérdés csak az, vajon a vélemény vagy saját szivünk istenét akarjuk-e imádni?
Egyre kevesebb és kevesebb mondanivaló volt, amig végül teljesen elhallgattam, és elkezdtem figyelni. És a csöndben meghallottam Isten hangját. Soren Kierkegaard
16, A cselekvés törvénye
Nem számit, mit érzünk, és mit tudunk, nem számit, milyen adományokkal és tehetségekkel rendelkezünk, csakis a cselekvés által hivhatjuk életre azokat. Azok, akik csak azt hiszik, hogy megérjük az elkötelezettséghez, a bátorsághoz vagy a szeretethez hasonló fogalmakat, egy nap majd felismerik: csak azt tudjuk, mikor cselekszünk. Majd a tett megértéssé válik.
Látomásaink csak akkor érnek valamit, ha merjük vállalni a velük járó kockázatot. Nem elég bámulni a lépcsőt, fel is kell mennünk rajta. Vance Havner
17, A ciklusok törvénye
A természet a nappalhoz és az éjszakához vagy az évszakok váltakozásához hasonló ciklusok szerint létezik. Az évszakok nem siettetik egymást, ahogy a felhők sem versenyeznek a széllel: minden a maga idejében történik meg, és minden jelenségben megvan az ideje a növekedésnek és a fogyásnak. Minden, ami felemelkedik, alá is hanyatlik, és ami aláhullott, egyszer újra felemelkedik: ez a ciklusok alapelve.
A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből. Kinai közmondás
|