TEREMTÉSTAN : 5,Teremtés történetünk az Arvisura alapján |
5,Teremtés történetünk az Arvisura alapján
A hét ég benépesitése. A világ teremtésének történetét számos nép mitológiája őrzi, ezek egyike az Arvisurákban is megemlített úgynevezett Tórem mitológia. Roppant érdekes módon ez a hiedelemvilág Finnországban, a Kárpát-medencében, a Csendes-óceán partvidékén, az Ural tájékán, a Kaukázusban, Mongóliában és Kelet-Szibérián keresztül egészen a japán Hokkaido-szigetig egyaránt nyomon követhető,
A hét ég benépesitése. A világ teremtésének történetét számos nép mitológiája őrzi, ezek egyike az Arvisurákban is megemlített úgynevezett Tórem mitológia. Roppant érdekes módon ez a hiedelemvilág Finnországban, a Kárpát-medencében, a Csendes-óceán partvidékén, az Ural tájékán, a Kaukázusban, Mongóliában és Kelet-Szibérián keresztül egészen a japán Hokkaido-szigetig egyaránt nyomon követhető, s ezek a területek teljesen egybeesnek azokkal a népekkel, melyeket az Arvisurák, mint rokon népeket tart számon.
A Tórem mitológia szerint a teremtési hierchia egy fentről lefelé épülő, fraktális rendszer, s ez valóban így is van.
A téridő struktúra hat külön téridő szeletre osztódik fel, melyek mindegyikének külön felügyelője, Istene van. Az Isten alatt működik 24 Istenség, akik mivel triál lelkek, voltaképpen 72 magasan fejlett szellemi lényt jelent. Közöttük is felosztásra került az univerzum, mindegyikük más-más téridőszeletet felügyel, s egyúttal más-más lélekcsoportú emberek fejlődését segíti. Minden ember lelke fluidszálas összeköttetésben van egyrészt az adott lélekcsoportjának vezető Istenségével, másrészt pedig a bolygójával, ahol él. A bolygó – mivel nem pusztán egy sárgolyót takar – szellemi lénye ugyanilyen kapcsolatban van a saját naprendszerének központjával, azaz a mi esetünkben a Nap szeránjával, (ezt szeráfnak is nevezik). Ez a Napban élő szerán az a bizonyos fénykvantum, amit az őseink is tiszteltek, s ami miatt napimádóknak tartották őket. Látni kell, hogy ennél sokkal többről volt szó: tudták, hogyan működik a Naprendszer, és komoly kozmikus tudással rendelkeztek. Ezt a tudást igyekeznek most visszaszerezni a mai magyar időfizikusok, egyre kecsegtetőbb eredménnyel.
A hét ég benépesitése
[I.1.] A mi Atyánk a Mennyei Szent Birodalmat a hetedik menyországban, a legfelsõbb égben alkotta meg. Ott épített magának egy aranypalotát és hozzá egy gyönyörû kertet. A kertben egy igen magas hegy állt, aminek tetején egy igen magas fa nõtt. Ez volt az Életfa.
[I.2.] A mi Atyánk, Ata Izisz gyermekei ennek a fának a tetejérõl indították el a Napot, a Holdat és valamennyi csillagot. Ezen a fán minden madár fészket rakott és a fa körül mindenféle állat élt.
[I.3.] A fa mögötti fennsíkon állt egy kristálytiszta vizû tó, amelyben mindenféle vízi állatok úszkáltak. Ez a tó volt az Élet-vize. Az Élet-vize táplálta az Életfát.
[I.4.] Az életfa mellett állt egy szent barlang. Ebben a barlangban medvék éltek, akik szentek voltak és Ata Izisz gyermekei a kis bocsokkal játszadoztak.
[I.5.] Az Életfa éltetõ gyümölcseibõl a mi Atyánk leszakított egyet, ledobta a hatodik égbe, és ráengedett az élet vizébõl. A hatodik égben fa nõtt ki, amelynek ágai elérték a hetedik menyországot.
[I.6.] Ata Izisz ekkor elküldte fiát, Sis-Tóremet, hogy családjával népesítse be a hatodik eget. Így történt meg.
[I.7.] Sis-Tórem családja nagyon elszaporodott. õ is ledobott egy almát a hatodik ég életfájának termésébõl az ötödik égbe. A kis fácska idõvel elérte a hatodik eget és Sis-Tórem leküldte legkedvesebb fiát, Numi-Tóremet, hogy családjával népesítse be az ötödik menyországot. Így történt meg.
[I.8.] Numi-Tórem a Felsõ Mennyei Szent Birodalom mintájára az ötödik menyországban felépítette saját aranypalotáját, amely népesedõ családjának idõvel már kicsinek bizonyult. Ekkor életfájának egy kicsinyke magját ledobta a negyedik égbe, hogy fiai versenyre kelve a felnõtt fán lemenve mutassák meg, hogy melyikük a legéletrevalóbb.
[I.9.] Nemes versengés indult meg a negyedik égben, amelybõl Numi-Tórem hetedik és egyben legkisebb fia került ki gyõztesen. A mi Atyánk, a mennyei Ata Izisz kinevezte õt Világfelügyelõ Aranyfejedelemnek és feladatokat bízott rá.
[I.10.] Megkérte õt, hogy gondozza a Tóremek alkotásait, rendezze az Égi-Jószellemek és Égi-Rossz Szellemek birodalmát, valamint a teremtett Égi-lelkek sorsát.
[I.11.] A Világfelügyelõ Aranyfejedelem a negyedik égben, mindegyik testvére számára felépítette a hét aranypalotát és a negyedik eget hét arany-birodalomra osztotta fel.
[I.12.] Ezután a negyedik ég életfájáról származó magból elültette a harmadik ég világfáját, amely kinõtt és felért a negyedik menyországig.
[I.13.] A harmadik égben a Jó-Szellemek birodalmát rendezte be. A harmadik ég teteje az aranyos égbolt lett. Ez választotta el a negyedik égtõl.
[I.14.] A második menyországban szintén életfa nõtt, amely felért a harmadik égig. A második ég teteje az ezüstös ég volt. Ebben a világban az Égi-Rossz Szellemek kaptak helyet.
[I.15.] A második menyország életfájának gyökere leért az Elsõ égbe, ahol a mi Atyánktól, Ata Izisztõl származó lelkek fognak élni. A második eget a vas ég választotta el az elsõ égtõl.
[I.16.] Az elsõ égben állt egy nagy tó. Annak közepén volt egy kis sziget, amelybõl kihajtott a Tóremek Világfája amelyen át a Jó és a Rossz szellemek feljuthattak a középsõ és a felsõbb egekbe, a Tóremek parancsára.
[I.17.] A világfelügyelõ Aranyfejedelem megalkotta a Nagy Teremburát, amely a középsõ világot elválasztotta az alsó világtól. Ezt a kék színû sátorlepedõt nagyon erõsnek alkotta meg az Aranyfejedelem, hogy az Égi-Lelkek az alsó világot és azok csillag-ablakait el bírják tartani.
[I.18.] Ezeken a csillag-ablakokon figyelik az õsök az utódaikat, hogy mennyire érvényesülnek erkölcseik a földi szinteken.
[I.19.] A Terembura alatt élnek Ata Izisz teremtettjei, az emberek.
|