1,Bevezető
„Soha el ne felejtsétek: Atyánk teremtette a nagy Világmindenséget. A Fiú ősi erejénél fogva új ALKOTÁS-ra képes. Az Anya Életet teremtő rügyeket fakasztva benépesíti a Földet. Ahhoz pedig, hogy az ős TEN munkáját elvégezhesse, az ANYA szerint kell a FÖLD, NAP, LEVEGŐ és VÍZ az élet folytatásához. Mivel mi VAN-ISTEN népe vagyunk, abban MANI ősi tanítása szerint sem Jézussal, sem Mohameddel nem ellenkezünk, hogy az Ősten a mi szerető Atyánk, aki az Égből származó szellemével Fia bennünk az ő tudását iparkodik megalkotni, mivel a NAP-nak, VÍZ-nek, FÖLD-nek a LEVEGŐ által lelket ad és összeköti azokat teremtő erejével.” (236. O. Arvisura – XII. Oscus tábla; Kr. u. 181-890. – Tarkacs és Nyék rovása)
A fenti sorok talán sokak számára egyszerű vallási megfogalmazásnak, vagy ami még rosszabb, puszta zagyvaságnak tűnhet, pedig valójában igen komoly kozmikus tudást takar. S ha megfigyeljük a sorok rovásba fektetésének időpontját, talán érdemes elgondolkodnunk egy picit, hiszen ebben az időben még sehol sincs a kereszténység, annál inkább létezett viszont az ősi magyar vallás és műveltség. Vajon mit tudhattak az őseink a teremtés tanáról, a világ működéséről, amit mi már nem, legfeljebb csak foszlányokban?
A világon sokan gondolkoztak már azon, és sokféleképpen próbálták megmagyarázni, hogy hogyan is történhetett a világ teremtése. Sokáig úgy tűnt, hogy ebben a kérdésben sohasem lesz megegyezés, hiszen a vallások és a materializmus által felvázolt, - egymáshoz képest igen szélsőségesnek mutatkozó - elképzeléseket lehetetlen közös nevezőre hozni. Magyarország talán legfiatalabb – de majd látni fogjuk, hogy egyúttal a legrégebbi is – tudományága az időfizika. Ez a kifejezés voltaképpen a világ keletkezését, az univerzum szerkezetét vizsgáló tudományágat jelenti. Több éves kutatómunka során a magyar időfizikusoknak sikerült végig modellezniük a teremtés egész folyamatát, figyelembe véve mind a fizikai törvényszerűségeket, mind azt a sok rejtett tudást, amit az egyes vallások és kultúrák szent iratai, fennmaradt emlékei, hagyatékai megőriztek az utókor számára
|